LE SERAIL Mydło marsylskie 300g OLEJ PALMOWY
OZNACZENIA I LOGISTYKA
Symbol
3CB
Kod kreskowy
3373360030015
Jednostka podstawowa
szt.
Ilość w opakowaniu zbiorczym
15
Waga
0.3 kg
Marka
OPIS

nazwa: Mydło marsylskie z olejem palmowym

gramatura: 300g

pochodzenie: Francja

skład INCI: sodium cocoate, sodium palmate, aqua, sodium chloride, sodium hydroxide

PAO: 12 miesięcy od otwarcia opakowania

składniki aktywne: olej palmowy, olej kokosowy

 

Uwaga! pomarańczowo-żółty nalot jest naturalną charakterystyką produktu, wynika z wytracania się oleju palmowego i wysychania mydła w czasie magazynowania.


Właściwości i działanie

Olej palmowy (baza mydła) wykazuje dobroczynne działanie nawilżające oraz uelastyczniające skórę. Ponad to dzięki swoim właściwościom odżywczym polecany jest dla skóry bardzo suchej, dojrzałej, z tendencjami do przesuszania. Olej działa przeciwzapalnie, łagodząco i przeciwobrzękowo. Polecany do każdego typu cery.

Olejek kokosowy współgra z powyższym dbając o prawidłowe nawilżenie i wygładzenie skóry. Posiada właściwosci przeciwstarzeniowe: opóźnia powstawanie zmarszczek, a także działa łagodząco.

***

Manufaktura Le Serail została założona w 1949 roku przez Vincenta Boetto w celu podtrzymania wielowiekowej tradycji mydła marsylskiego w jego stolicy, Marsylii. Od 2009r. jego syn Daniel Boetto przejął stery i zajmuje się mydlarnią podtrzymując tradycje i całe rzemiosło. Mydlarnia otrzymała odznaczenie miasta Marsylii "Entreprise du Patrimoine Vivant" tzn. Przedsiębiorstwo podtrzymujące tradycję.

Mydło Le Serail powstaje w wielkich tradycyjnych miedzianych kadziach. W pierwszym etapie oleje roślinne łączone są z zasadą sodową, do których dodawana jest sól morska. Zaczyna się wtedy kolejny etap - masa jest podgrzewana dzięki parze, która wytwarza się od spodu kadzi. Zachodzi reakcja chemiczna, dzięki której olej zamienia się w masę mydlaną, a sól morska wyparowywuje. Na etapie podgrzewania zasada jest stale usuwana z kadzi przez Maitre Savonnier (Mistrz Mydlarstwa), a masa wymywana jest z jej resztek wodą. Po 2-3 dniach rzemieślnik sprawdza, czy masa jest gotowa próbując odrobinę gęstej masy na końcówce języka. Całość musi teraz odpocząć przez ok. 36h.

Po tym czas masa zostaje przefiltrowana i rozlana do bloków z największą delikatnością. Mydło schnie przez ok. 48h. Następnie mydło w blokach 40kg zostaje przeniesione i pocięte już na mniejsze kostki na specjalnie przeznaczonym do tego stole.

Kostki zostają przeniesione na drewniane regały na kółkach zostawiając przestrzeń między kostkami (dla lepszej cyrkulacji powietrza), gdzie leżakują przez ok. 14 dni. W ostatnim już etapie każde mydło zostaje opieczętowane logo marki, które dowodzi jego oryginalności.

Proces powstawania mydła marsylskiego to proces autentyczny. Metody są podtrzymywane od wieków i jest to jeden z powodów dzięki którym mydła marsylskie Le Serail są tak wysokiej jakości.

SZCZEGÓŁY PRODUKTU
marka: Le Serail
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkoliwek roszczeń.