Kategoria
Marka
LE SERAIL - Manufaktura Le Serail została założona w 1949 roku przez Vincenta Boetto w celu podtrzymania wielowiekowej tradycji mydła marsylskiego w jego stolicy, Marsylii. Od 2009r. jego syn Daniel Boetto przejął stery i zajmuje się mydlarnią podtrzymując tradycje i całe rzemiosło. Mydlarnia otrzymała odznaczenie miasta Marsylii "Entreprise du Patrimoine Vivant" tzn. Przedsiębiorstwo podtrzymujące tradycję i dziedzictwo narodowe.
Mydło marsylskie Le Serail powstaje w wielkich tradycyjnych miedzianych kadziach. W pierwszym etapie oleje roślinne łączone są z zasadą sodową, do których dodawana jest sól morska. Zaczyna się wtedy kolejny etap - masa jest podgrzewana dzięki parze, która wytwarza się od spodu kadzi. Zachodzi reakcja chemiczna, dzięki której olej zamienia się w masę mydlaną, a sól morska wyparowywuje. Na etapie podgrzewania zasada jest stale usuwana z kadzi przez Maitre Savonnier (Mistrz Mydlarstwa), a masa wymywana jest z jej resztek wodą. Po 2-3 dniach rzemieślnik sprawdza, czy masa jest gotowa próbując odrobinę gęstej masy na końcówce języka. Całość musi teraz odpocząć przez ok. 36h.
Po tym czas masa zostaje przefiltrowana i rozlana do bloków z największą delikatnością. Mydło schnie przez ok. 48h. Następnie mydło w blokach 40kg zostaje przeniesione i pocięte już na mniejsze kostki na specjalnie przeznaczonym do tego stole. Kostki zostają przeniesione na drewniane regały na kółkach zostawiając przestrzeń między kostkami (dla lepszej cyrkulacji powietrza), gdzie leżakują przez ok. 14 dni. W ostatnim już etapie każde mydło zostaje opieczętowane logo marki, które dowodzi jego oryginalności.

Proces powstawania mydła marsylskiego to proces autentyczny. Metody są podtrzymywane od wieków i jest to jeden z powodów dzięki którym mydła marsylskie Le Serail są tak wysokiej jakości. W ofercie: mydła 300g oliwkowe i palmowe, mydło marsylskie w płynie, płatki mydlane w zapachu: pomarańczowym, lawendowym, różanym, cytrynowym, limonkowym oraz oliwkowe.